JOS HALUAT KOIRASI TUOLOKSIA SIVUILLE,ILMOITA NE JONNALLE jonna.mononen1@gmail.com

23.7.14 Mejä Iitti tuomari Mari Myllynen

lku Badamtam`s All Stars VOI1/44

lkn Myrskynmerkki VOI 1/47

Mejä mestaruuskoe 6.7.14 Kouvola,Vekara

AVO-koirat

jackrussellinterrieri, uros, s. 9.4.2013 Rek. no FI33326/13
Puitsin Arska AVO 0

jackrussellinterrieri, narttu, s. 5.4.2009 Rek. no FI26724/09
Stickypaw's Jack Anastacia AVO 0

lyhytkarvainen mäyräkoira, narttu, s. 6.10.2013 Rek. no FI53045/13
Hakiavan Rosamunda AVO 0

pitkäkarvainen mäyräkoira, narttu, s. 4.2.2012 Rek. no FI48789/12
Allergo Hitlis Diana Ross AVO 0

lyhytkarvainen mäyräkoira, uros, s. 6.10.2013 Rek. no FI53043/13
Hakiavan Rakuuna AVO 1 49 pistettä
AVO-MESTARUUS!

VOI-koirat

karkeakarvainen mäyräkoira, uros, s. 26.6.2010 Rek. no FI43517/10
Ilometsän Gubbe VOI 0

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira, narttu, s. 2.5.2008 Rek. no FIN32547/08
Pikkuvilhin Albertiina VOI 0

pitkäkarvainen mäyräkoira, narttu, s. 3.7.2008 Rek. no FIN39445/08
Maxi-Tax Lara Croft VOI 0

pitkäkarvainen mäyräkoira, uros, s. 6.12.2011 Rek. no FI24182/12
Örnbergets IL Divo VOI -

novascotiannoutaja, uros, s. 17.1.2011 Rek. no FI17080/11
Hedera's Love At First Sight VOI -

lyhytkarvainen mäyräkoira, uros, s. 10.7.2008 Rek. no FIN40778/08
Keski-Maan Nazgul VOI 2 34 pistettä

lyhytkarvainen mäyräkoira, narttu, s. 19.6.2007 Rek. no FIN38535/07
Mis-Zer Put Me Down VOI 2 37 pistettä

lyhytkarvainen mäyräkoira, narttu, s. 6.12.2007 Rek. no FIN13546/08
Hakiavan Elegia VOI 2 38 pistettä
Erika Koskela

lyhytkarvainen mäyräkoira, uros, s. 3.6.2008 Rek. no FIN34463/08
Luotometsän Vili VOI 2 39 pistettä

lyhytkarvainen mäyräkoira, uros, s. 14.9.2012 Rek. no FI52829/12
Badamtam's All Stars VOI 1 42 pistettä

lyhytkarvainen mäyräkoira, narttu, s. 24.12.2007 Rek. no FIN13366/08
Taxiaseman Ellen VOI 1 46 pistettä

pitkäkarvainen mäyräkoira, uros, s. 29.4.2011 Rek. no FI32882/11
Badamtam`s Voodoo Man VOI 1 47 pistettä

pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira, narttu, s. 9.2.2012 Rek. no FI19168/12
Dachswagen Hey Ho Haley Long VOI 1 48 pistettä
VOI-MESTARUUS!

Mejä Tihvetjärvi Kouvola

/datafiles/userfiles/File/MEJA_11.5.2014.pdf

LUT Loviisa 16.10.2013, tuomarina Esko Eirto


lku Hakiavan Kulakki A48
lkn Hakiavan Mata-Hari B44
lku Reppanan Goljat B43
lkn Reppanan Hulppee C36

PM MÄAJ 12.10.13 KOUVOLA tuomarina Rauli Augustin

Kymen PM 1 Joutilaan Senaattori 76,22 p., PM 2 Wihinokan Weninna 48,28 p.
Salpausselän PM 1 Smen`s Leevi 66,28 p. Aittakallion Lempi-Inkeri 25,78p. Curlyco Singing Fox 8p. Aittakallion Blick -. Nasevan Luna -.
Lohkoon lähtevät Joutilaan Senaattori, Smen`s Leevi ja Aittakallion
Lempi-Inkeri.
MEJÄTULOKSIA 25.8.2013 alla olevan linkin takaa
/datafiles/userfiles/File/MEJA_25.8.2013.pdf

 

 

 

 

MEJÄ ANTTILA 7.7.2013

AVO-LUOKKA

Unita`s Olympic Gold  AVO 0
Tappijalan Yli Kaiken  AVO  0

Stickypaw`s Jack Anastasia AVO 3/21
Middle Island`s Beaty Balefire AVO 1/42
Keski-Maan Nazgul AVO 1/47
Örnbergets IL Divo AVO 1/48
Pikkuvilhin Albertiina AVO 1/50
Ilometsän Gubbe VOI 0
Usvahaukun Chorazy Czart VOI 2/30
Avatar Na`vi Neytiri VOI 2/33
Hakiavan Ihme-Irina VOI 2/36
Grand Dame`s Thunder VOI 2/37
Taxiaseman Ellen VOI 1/40
Hedera`s Come Undone VOI 1/41
Hakiavan Xenon VOI 1/44
Mis-Zer Put Me Down VOI 1/44
Hakiavan Hattivatti VOI 1/46
Middle Island`s Baron Balefire VOI 1/48

VAPPUMEJÄN tuloksia alla olevan linkin takaa

/datafiles/userfiles/File/MEJA_28.4.2013.pdf

MÄAJ, Kouvola, 8.12.2012 ylituomari Rauli Augustin. Kyseessä seuraottelu, jonka voitti Lahden seudun mäyräkoirakerho.

FIN34314/06 AITTAKALLION BLICK uros MÄAJ-1 KP 82,06
FI26933/11 AITTAKALLION LEMPI-INKERI narttu MÄAJ-3 49,67
FI29862/10 ILOMETSÄN LOLA narttu MÄAJ-3 44,67 AUGUSTIN RAULI
FIN41063/05 HUGIN'S HOT PEPPER uros MÄAJ-0 22,33
FIN27448/06 PELTOLAMMEN LOORTI uros MÄAJ-0 18,44
FI52562/10 NUMEROMÄEN AKKUPIIPO uros MÄAJ-- 0,00

PM MÄAJ 2012

PM 1 Öllmans Camilla 67,39p MÄAJ 1

PM 2 Joutilaan Senaattori MÄAJ 3

Hugin`s Hot Pepper 23,89p MÄAJ 0

Playadel Bergs Söta Sexiga Sussi 33,17p MÄAJ 0

MEJÄ ANTTILA 19.6.2011

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli om.Ritva Mälkki AVO 3/25
pk.mäyräkoira Xena`s Aramis om:Matti & Maiju Aurala AVO 3/29
kk.mäyräkoira Ilometsn Gubbe om.Satu&Harri Sivén & Maarit &Riku Frimodig AVO 2/39lk.mäyräkoira Kjaerragården Ok Trine om.Maarit&Kai Nybonn AVO 2/39
lk.mäyräkoira Symbolic Jaguar om.Juhana Yrjölä VOI 2/35
lk.mäyräkoira Hakiavan Napakka om:satu Koski VOI 1/41->JVA
kk.mäyräkoira Dodegaanin Gonzales om.Ismo Suoraniemi VOI 1/47lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 1/50
 
 
MEJÄ Iitti 12.6.2011
 

pk.mäyräkoira Xena`s Aramis om.Matti&Maiju Aurala AVO 0

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli om.Ritva Mälkki AVO 0

lk.mäyräkoira Hakiavan Hepsankeikka om.Minna Gräsbeck & Marko Vuori AVO 2/33

pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Malmgren AVO 1/40->VOIluokkaan

lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka VOI- (Kyy jäljellä)

lk.mäyräkoira Spectrolite`s Next Edition om.Esa & Aila Pekkarinen VOI 3/23

lk.mäyräkoira Hakiavan Xenon om.Jyri Salmi VOI 3/27

lk.mäyräkoira Mikromanian Miraakkel om.Karoliina Viitamäki VOI 1/47

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 1/47

 
MEJÄ Vuohijärvi 5.6.2011 yt.Leena Kähkönen,muut Kati Huovila,Tuula Pekkalin
 
 
 
 

Samalla kisattiin Kymenlaakson mäyräkoirien ja Karjalan mäyräkoirakerhon välinen ystävyysmejä joka päättyi Kymenlaakson MURSKAVOITTOON!!! Pistein 128-37!

Kymen joukkueessa ( Hakiavan Ximenes,Taxiaseman Ellen,Keski-maan Wilwarin) Karjalan (Xena`s Aramis,Sagotax Bertil,Xena`s Aleksandra)

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli om.Ritva Mälkki AVO 0

lk.mäyräkoira Terry om.Mira Hinkkanen AVO 0

pk.mäyräkoira Xena´s Aramis AVO 0

Jackrusseli Stickypaw`s Jack Anastacia om.Heli Karttunen AVO 2/33

kk.mäyräkoira Ilometsän Gubbe om.Satu & Harri Sivé´n c/o Maarit & Riku Frimodig AVO 2/36p

lk.mäyräkoira Badamtam´s Pyörremyrsky om.Jonna & Teemu Pehkonen AVO 1/42p -> VOI-luokkaan

sheltti White Coastal Litlle Gillie om.Arja Myllylä AVO 1/46p ->VOI-luokkaan

owczarek podhalanski om.Niina & Mika Salminen AVO 1/48p

lkk.mäyräkoira Hakiavan Tyty om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka VOI -

lk.mäyräkoira Hakiavan Napakka om.Satu Koski VOI-

pk.mäyräkoira Sagotax Bertil om.Helena & Sakari Häyhä VOI 0

pk.mäyräkoira Xena´s Aleksandria om.Päivi Leppänen VOI 2/37p

lk.mäyräkoira Taxiaseman Ellen om.Marjaana Uski VOI 1/40 -> JVA ONNEA!

lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 1/41p

labradori Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä VOI 1/44p

lk.mäyräkoira Keski-maan Wilvarin om.Minna & Jarno Hynninen VOI 1/44

lk.mäyräkoira Hakiavan Ximenes  om.Eeva-Maija Kurkela VOI 1/44

pkk.mäyräkoira Aavistuksen Uroteko om.Elina Vaittinen VOI 1/50p

 

MEJÄ Luumäki 15.5.2011 Yt.Leo Räsänen,muut Marita Gagneur,Tuula Pekkalin
 

lk Hakiavan Akana om.Eeva-Maija Kurkela AVO2/35p

 

lkk Hakiavan Jasmin om.Sari Pesonen AVO 2/39p

 

lk Badamtam`s Pyörremyrsky om.Jonna & Teemu Pehkonen AVO 1/46p

 

lk Reppanan Hulppee om.Pirkko Tenhunen AVO 1/46p

 

lk Hakiavan Napakka om.Satu Koski VOI 1/43p

 

lkk Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka VOI 1/45p -> JVA

 

lk Keski-maan Tuhatkauno om.Minna & Jarno Hynninen VOI 1/46p

 

lk Mis-Zer Put Me Down om.Kati Nieminen VOI 1/48p

 

lk Taxiaseman Ellen om.Mari Uski VOI 1/48p

 

lk Hakiavan Xenon om.Jyri Salmi VOI 1/49p

 
lk Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 1/49p
 

 

 
 
 
MEJÄ Ruotsinpyhtää 8.5.2011
 

lkn Reppanan Gilda AVO 1/48 -> VOI -luokkaan
lkn Hakiavan Akana AVO 1/44
lku Spectrolite's Next Edition 1/42
lku Hakiavan Hattivatti VOI 1/47 -> JVA
lkn Hakiavan Napakka
VOI 3/22

1.5.11 MEJÄ Iitti tuomarit Matti Airomies,Jarnoi Hynninen,Petri Pelkonen & Yt.Tuula Pekkalin

Pk.mäyräkoira Xena`s Aramis om.Matti & Maiju Aurala AVO 2/30p ->FIN MVA

lk.mäyräkoira Hakiavan Hepsankeikka om.Minna Gräsbeck & Marko Vuori AVO 2/34p

Owczarek podhalanski Usvahaukun Chorazy Czrat om.Mika & Niina Salminen AVO 2/37p

kk.mäyräkoira Ampuja Lyyli om.Ritva Mälkki AVO 1/41p

parsoni Gwragged Annwn Chief O`hara om.Johanna Komppa & Antti Kaartinen AVO 1/43p

Tolleri Hedera`s Flaming Fairy om.Virpi Laaksonen AVO 1/43p

Cockeri Jenlin Dance Flick om.Arto Toivanen AVO 1/50!

lk.mäyräkoira Symbolic Jaguar om.Juhana Yrjölä VOI-

lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 0

lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka VOI 0

labbis Valpisa`s Daydream om.Salla Kiiski-Arosuo VOI 0

walesinterrieri High Voltages Xzibit om.Marja-Liisa Nurmikari VOI 3/28p

parsoni Gwragged Annwn Pyria Kiri om.Teija Seppä VOI 2/34p

tolleri Hedera`s Come Undone om.Heidi Nevander VOI 2/38p

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 2/38p

lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta om.Lasse Myllylä VOI 2/39p

labbis Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen & Eliisa Heikkilä VOI 1/41p

lk.mäyräkoira Keski-Maan Wilwarin om.Minna & Jarno Hynninen VOI 1/44p

kk.myräkoira Dodegaanin Gonzales om.Ismo Suoraniemi VOI 1/46p

lk.myräkoira Hakiavan Xenon om.Jyri Salmi VOI 1/47p

airedalenterrieri Energetic`s Calamity Jane om.Minna Pohjolainen VOI 1/48p

LUME Lemi 17.4.2011
lkn Churchella LUME 1
 
 
 
LUME Luumäki 10.4.2011
lkn Hakiavan Grus LUME 1 -> KVA-M
 
 
 
LUME Parkano 22.3.2011
lkn Hakiavan Vuokko LUME 1 -> KVA-M
 
 
 
LUME Lemi 6.3.2011
lkn Hakiavan Grus LUME 1
 
 
 
LUME Halkia 16.1.2011
lkn Hakiavan Stellapolaris LUME 1 -> KVA-M
 
 
LUME Numminen 16.1.2011
lkn Hakiavan Vuokko LUME 1

 

6.1.11 LUT Kuivanto tuomarina Markku Kinnunen

D-B

kkn Ilometsän Vilinä B41p om.Jonna&Teemu Pehkonen

17.11.10 LUT Ruotsinpyhtää tuomarina Karoliina Viitamäki

D-B

lku Hakiavan Hattivatti B44 om.Päivi Tahvanainen

22.10.10 PIKA Ruotsinpyhtää tuomarina Aila Pekkarinen

pkk.mäyräkoira Pikkuvilhin Bessi om.Aira Auvinen-kakko HYVÄKSYTTY

5.10.2010 PIKA Ruotsinpyhtää Tuomarina Aila Pekkarinen

pkk.mäyräkoira Pikkuvilhin Alexsanda om.Aira Auvinen-Kakko  Hyväksytty->FI MVA

23.9.2010 PIKA Ruotsinpyhtää tuomarina Aila Pekkarinen

Pkk.mäyräkoira Pikkuvilhin Albertiina Hyväksytty->FI MVA om.Reetta Moilanen

12.9.2010 Rotumestaruus MEJÄ Iitti yt.Tuire Lindfors

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 3/28p

lk.mäyräkoira Keski-Maan Jättiläinen om.Mauri Kivistö VOI 3/28p

kk.mäyräkoira Rivakka Justiina om.Ulla Kamila VOI 2/37p

lk.mäyräkoira Tringa`s Moritz om.Sini Leino VOI 2/38p

lk.mäyräkoira Keski-Maan Neldor om.Inari Kuisma VOI 1/46p

lkk.mäyräkoira Angelhaken Xavier om.Karla Sohlman VOI1/46 ROTUMESTARUUS! Onnittelut!!!

5.9.2010 Piirinmestaruus MEJÄ Luumäki yt.Rauno Koskinen

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen PM 2 VOI1/43p

pk.mäyräkoira Blueshound`s Great Pretender om.Päivi Tahvanainen PM 3 VOI1/43p

29.8.2010 MEJÄ Vekaranjärvi Yt.Tuula Pekkalin,muut Asko Kukkola

Jackrusselinterrieri Stickypaw`s Jack Anastacia om.Heli Karttunen & Terhi Eskelinen AVO 0

Jämptlanninpystykorva Rukkasnahka Rika om.Salla Kärkkäinen AVO 0

pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Malmgren AVO2/34

Englanninspringerspanieli Korppalon Chemakum om.Laura&Jukka Vauhkonen AVO1/40->VOI-luokkaan

Saksanmetsästysterrieri Tribiani Bina om.Pekka Tuohiluoma VOI 0

lk.mäyräkoira Qua-Linea Guadet om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka VOI3/23

lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti om.Päivi Tahvanainen VOI 2/34

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen VOI 1/45

lk.mäyräkoira Hakiavan Napakka om.Satu Koski VOI 1/46

lk.mäyräkoira Hakiavan Aamusumu om.Matti&Irmeli Partio VOI 1/48

lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta om.Lasse Myllylä VOI 1/49

lk.mäyräkoira Taxiaseman Ellen om.Marjaana Uski VOI 1/50

 

 

 

4.7.2010 Kerhonmestaruus MEJÄ yt.Asko Kukkola,muut Tuula Pekkalin

kku Stenstallets Willy AVO 2/36p om.Juha Innanen

lku Hakiavan Xenon AVO 2/36p om.Jyri Salmi

lkn Mis-Zer Put Me Down AVO 1/46p om.Kati Nieminen

lkn Taxiaseman Ellen AVO 1/46p om.Mari Uski

lapinporokoira Fjällfarmens Haaveista Totta AVO 1/47p om.Lasse Myllylä

lkn Hakiavan Napakka AVO 1/48p om.Satu Koski AVO-MESTARI

kku Dodekaanin Geronimo VOI 2/38p om.Tiia Kimmo

lkn Hakiavan Aamusumu VOI 1/43p om.Matti&Irmeli Partio

lkn Myrskynmerkki VOI 1/43p ->JVA om.Jonna Pehkonen

lku Qua-Linea Guadet VOI 1/43p -> JVA om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka

pku Blueshoun`s Great Pretender VOI 1/47p om.Päivi Tahvanainen

lkn Keski-Maan Tuhatkauno VOI 1/48p om.Minna&Jarno Hynninen VOI-MESTARI

 

30.6.2010 MEJÄ Iitti yt.Aila Pekkarinen,muut Tuula Pekkalin,Esa Pekkarinen

lku Hakiavan Hattivatti VOI 2/33p om.Päivi Tahvanainen

lkn Myrskynmerkki VOI 1/46p om.Jonna Pehkonen

23.6.2010 PIKA Myrskylä tuomarina Ilse Kokkonen

pkkn Perlean Xs-Illusia HYVÄKSYTTY

12.6.2010 LUT Numminen ylit.Esko Eirto

kku Playadel Bergs Ludvig Lurifax A50p -> FI KVA-L

6.6.10 MEJÄ IITTI Yt.Kati Huovila,muut Jarno Hynninen,Tuula Pekkalin

lku Hakiavan Hattivatti AVO1/42p->VOI luokkaan om.Päivi Tahvanainen

pkkn Perlean Xs-Illusia AVO1/46p om.Riitta Leino-Malmgren

lkn Hakiavan aamusumu AVO1/47p om.Matti&Irmeli Partio

lkn Myrskynmerkki VOI0 om.Jonna Pehkonen

lkkn Hakiavan Hopea VOI1/47p om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka

16.5.2010 Ystävyysmejä Imatra KYMI 130p-KARJALA 80p tuomarina Leena Kähkönen

Kymenlaakson joukkue:

pku Blueshound`s Great Pretender VOI1/45

lku Hakiavan Ximenes VOI1/45

lkn Hakiavan Quick VOI1/41

Karjalan joukkue:

pkn Xena`s Aleksandria AVO1/46

pku Sagotax Bertil VOI2/34

pku Örnbergets Utrillo -

13.5.2010 LUT Ristiina ylit.Matti Hartikka

kku Playadel Bergs Ludvig Lurifax B43p LUO1

9.5.2010 MEJÄ Ruotsinpyhtää Ylituomari Anne Viitanen,muut Pasi Kemppainen

lkn Hakiavan Napakka AVO 1/48p om.satu Koski

lku Hakiavan Ximenes VOI 1/41p om.Eeva-Maija Kurkela

lku Qua-Linea Guadet VOI 1/44p om.Hanna Nyström & Anssi Nurkka

5.5.2010 VAHI Ristiina Tuomarina Kari Airiainen

lkn Hakiavan Tirri VAHI 1 om.Satu Koski

2.5.2010 MEJÄ Iitti ylit.Leena Kähkönen,muut:Tuula Pekkalin&Jarno Hynninen

Pk.mäyräkoira Xena`s Aramis AVO 0 om.Maiju & Matti Aurala

Lk.collie Papaya Whip van Shaka`s Rpyal Kraal AVO 0 om.Riikka Lainio

kk.mäyräkoira Semilain Naksu AVO 2 36p om.Risto&Dani Nikunen

kk.mäyräkoira Stenstallets Willy AVO 2 39p om.Juha Innanen

Novascotiannoutaja Middle Island After? Amber AVO 1 42p om.?

Lk.mäyräkoira Hakiavan Hattivatti AVO 1 48p om.Päivi Tahvanainen

Lk.mäyräkoira Hakiavan Quick - om.Mari Uski

Lk.mäyräkoira Mimin Zuerst VOI 0 om.Minna Suomalainen

Parssoni Gwragged Annwn Pyria Kiri VOI 2 35p om.Teija Seppä

Lk.mäyräkoira Hakiavan Tirri VOI 2 36p om.Satu Koski

Lk.mäyräkoira Keskimaan Tuhatkauno VOI 2 37p om.Minna & Jarno Hynninen

Labradori Ipohin Cepheus VOI 1 42p om.Janne Lauhkonen

Lk.mäyräkoira Hakiavan Ximenes VOI 1 44p om.Eeva-Maija Kurkela

Pk.mäyräkoira Sagotax Bertil VOI 1 44p om.Helena & Sakari Häyhä

Airedalenterrieri Energetics Calamity Jane VOI 1 45p om.Minna Pohjolainen

21.4.2010 LUT Ruotsinpyhtää ylit.Karoliina Viitamäki

kku Playadel Bergs Ludvig Lurifax B42p

 

17.3.2010 LUT Ruotsinpyhtää  ylit.Kari Airiainen

Playadel Bergs Ludvig Lurifax B44

6.1.2010 LUT Kuivanto Ylit.Jori Vanhatalo

Ilometsän Vilinä B40

2.12.LUT Ruotsinpyhtää  Ylit.Lauri Rosted

D-B
Hakiavan Elegia B41
Alshtadt Ivan Tsarevich C38


A
Churchhella A49
Ketsupin Just My Luck A50
Thilia Thalian Jassu A50 (kokeen paras)

Thilia Thalian Grigoryi A50
Reppanan Edelweiss C
Rekun Meeri -

Hakivan Äx-Ällä -

 

14.11.2009 LUME Iitti tuomarina Markku Valtonen

Hakiavan Ximenes LUME1

 

7.11.2009 LUT Ruotsinpyhtää Tuomarina Karoliina Viitamäki 

jackrussellinterrieri Miimoksen Oxa B43
lkn Reppanan Edelweiss B43
lkn Taksagalaktic Getera B42
saku n Rähinäröllin Nita B40
lku Taxwurst Alegria C35
kkn Ilometsän Vilinä D31
lku Alshtadt Ivan Tsarevich -
borderterrieri u Ottercap Jungle Man 0
 

 

 

27.10.2009 PIKA-koe

Kuningatarkaupungin Rustina Hyväksytty tulos->FI MVA

22.10.2009 PIKA-koe Orimattila Tuomarina Ilse Kokkonen

kkku Magik Rainbow Zolotoy Imperial Hyväksytty tulos (kanilla)

11.10.2009 MÄAJ Lohkokoe Elimäki ylituomari Reima Laaja

1.kku.Hugin`s Hot Pepper MÄAJ 1 65,00p (peura)->SM-kokeeseen

2.kkn.Innerstu Gigi MÄAJ 1 63,15(jänis)

3.kkn.Aittakallion Blick MÄAJ 3 47,00p(kettu)

4.kkn.Vuorenkaiun Krista MÄAJ 0 36,78p(jänis)

5.kkn.Nelli MÄAJ 0 9,00p

20.9.09 PM MÄAJ ylituomari Rauli Augustin

1.kkn Innerstu Giri MÄAJ 1 76,78 (jänis)->lohkokokeeseen

2.kku Hugin`s Hot Pepper MÄAJ 0 39,33 (jänis)( ja yksi supi)->lohkokokeeseen

3.lkn Kuutamoketun FI Cussu MÄAJ 0 7,5

20.9.09 MÖLLIMEJÄ Iitti Ylituomari Satu Koski

kk.mäyräkoira Ilometsän Vilinä om.Jonna&Teemu Pehkonen&Satu&Harri Sivén AVO3/22p

pkk.mäyräkoira Ava Adele Jade Noranelle om.Riitta Leino-Malmgren AVO2/26p

saksanmetsästysterrieri Tribiani Bina ohj.Susanna Valtonen AVO2/39p

kultainenoutaja Lovesound Coffee Cream om.Pertti Tompuri AVO1/44p

13.9.09 MEJÄ VEKARANJÄRVI Tuomarit:YT.Tuula Pekkalin,muut Jarno Hynninen,Susanna Kallström

Kk.mäyräkoira Jekkuketun outolempi om.Minna Fontell AVO 0

kk.mäyräkoira Ilometsän Hupi om.Jukka Piispanen AVO 0

parsonrusselinterrieri Of old Burford Ikaros om.Teija Seppä & Ilpo Hanski AVO3/28p

pkk.mäyräkoira Perlean Xs-Illusia om.Riitta Leino-Melmgren AVO 2/35p

kk.mäyräkoira Playdel Bergs Ludvig Lurifax om.Lotta Vuorinen&Janne Lähteenaro AVO 2 /37p

Walesinspringespanieli Benton What Women Want om.Satu Hakola AVO 2/37p

kk.mäyräkoira Merkaleen`s Valentin om.Heidi Nikunen AVO 2/39p

lk.mäyräkoira Hakiavan Aamusumu om.Matti & Irmeli Partio AVO1/43p

kk.mäyräkoira Merkaleen`s Jane om.Risto Frimodig AVO1/46p siirto VOI luokkaan

pk.mäyräkoira Uno von Sirrin om.Eira Rosberg AVO1/47p

kk.mäyräkoira Semilain Naksu om.Dani&Risto Nikunen AVO1/49p

lk.mäyräkoira Keskimaan Wilwarin om.Minna&Jarno Hynninen VOI 2/35p

Bretangenbassetti Shetlandia Cadeau om.Laura Flander VOI 2/35p

Novascotiannoutja Mindare`s Wild Aida om.Päivi&Susanna Kallström VOI 1/40p

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm VOI 1/44p

Fieldspanieli Hurricanes Exspecial One om.Janne Lampilahti VOI 1/45p

lk.mäyräkoira Mimin Zuerst om.Minna Suomalainen VOI 1/46p

Labradorinnoutja Ipohin Cepheus om.Janne Lauhkonen&Eliisa Heikkilä VOI 1/47p

 

20.8.09 MEJÄ HOLLOLA

kk.mäyräkoira Ilometsän Hupi AVO3/27p

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm VOI2/37p

16.8.09 MEJÄ VALKEALA

kk.mäyräkoira Merkaleen`s Jane om.Riku Frimodig&Maarit Poutiainen AVO3/26p

lk.mäyräkoira Hakiavan Quick om.Mari Uski VOI2/35p

4.8.09 MEJÄ HOLLOLA

kku Playadel Bergs Ludvig Lurifax om Lotta Vuorinen&Janne Lähteenaro AVO1/45p

2.8.09 MEJÄ LUUMÄKI-Kerhon mestaruuskoe.Ylituomari AIla Pekkarinen,muut tuomarit Tuire Lindfors,tuomariharjoittelija Esa Pekkarinen

kk.mäyräkoira Jekkuketun Outolempi om.Minna Fontell AVO 0

kk.mäyräkoira Dodekaanin Geromino om.Tiia Nieminen VOI 0

lkk.mäyräkoira Hakiavan Hopea om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka VOI 0

lk.mäyräkoira Hakiavan Cayenne om.Antti Rautiainen AVO 3/27p

lk.mäyräkoira Reppanan Gilda om.Pirkko Tenhunen AVO 2/34p

lk.mäyräkoira Hakiavan Quick om.Mari Uski VOI 2/36p

lk.mäyräkoira Hakiavan Tirri om.Satu Koski VOI 1/40p

lk.mäyräkoira Keski.maan Wilwarin om.Minna&Jarno Hynninen VOI 1/44p

lk.mäyräkoira Qua-Linea Guadet om.Hanna Nyström&Ansii Nurkka VOI 1/44p

Novascotiannoutaja Tollerbay Great Esther om.iiro&Riku Saimanen AVO 1/46p

 

 

 

 

 

 

 

 

lk.mäyräkoira Myrskynmerkki om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm AVO 1/47p AVO-luokan MESTARI

lk.mäyräkoira Hakiavan Ximenes om.Eeva-Maija Kurkela VOI 1/46p VOI-luokan MESTARI

15.7.09 MEJÄ Iitti Ylituomari Kati Huovila muut Tuula Pekkalin & Matti Airomies tuomariharjoittelija Leena Kähkönen

Lkn Hakiavan Tirri VOI- om.Satu Koski

Lku Qua-Linea Guadet VOI O om.Hanna Nyström&Eeva-Maija Kurkela

Pku Blueshound`s Great Pretender VOI2/33p om.Päivi Tahvanainen

Kku Welmu Mr Jeeves VOI2/33p om.Marjatta Myllylä

Kku Playadel Bergs Ludvig Lurifax AVO 3/28p om.Lotta Vuorinen&Janne Lähteenaro

Pkkn Perlean Xs-Illusia AVO3/27p om.Riitta Leino-Malmgren

LUT 12.6.09 Ruotsinpyhtää tuomarina Reijo Pyyppönen

russeli u Miimonksen Oxa B44
lkn Mikromanian Onnenhippu B43
lkn Reppanan Edelweiss B41
lkn Taksagalaktic Getera B40
kkn Vähäkasken Vikkelä Viola C38

lku Hakiavan Xenon A47
lkn Hakiavan Chili A46
lkn Churchhella -

MEJÄkoe Elimäki 7.6.09 

Ystävyysmejä Kymenlaakson mäyräkoirat-Karjalan mäyräkoirakerho.Voiton vei Kymenlaakson mäyräkoirat pistein 93-79.

Ylit. Aila Pekkarinen, muut tuomarit Anne Viitanen ja Tuula Pekkalin 

AVO

lku Qua-Linea Guadet 1/49  -> kokeen paras koira ja Paukun kiertopalkinnon saaja

lkn Mis-Zer Put Me Down 1/48

lku Skyeomania’s Venjamin Tax 2/33

lkn Myrskynmerkki 2/33

lkn Reppanan Edelweiss 0

pkkn Perlean XS-Illusia 0

VOI

pku Blueshound’s Great Pretender 1/47 -> ystävyys-mejän kiertopalkinnon saaja

lku Hakiavan Ximenes 1/47

lkn Hakiavan Quick 1/46

lku Unita`s Flying Finn 1/46

 

kku Dodekaanin Gonzales 1/46

lkn Hakiavan Tirri 1/44

kku Dodekaanin Geronimo 0

 

 

MEJÄkoe Iitti 27.5.09

AVO
parson Gwragged Annwn Pyria Kiri 1/42 om.Teija Seppä
akita Snowstory's Lucky Luke 1/41 om.Kirsi Jansson
lkn Myrskynmerkki 2/30 om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm
kultainnenoutaja Lovesound Indian Summer 0 om.Pertti Tompuri

VOI
lkn Hakiavan Tirri 1/43 -> JVA om.Satu Koski
laika Igor 3/26  om.Titi & Peter Broman
pku Blueshound's Great Pretender 3/23 om.Päivi Tahvanainen
parson Tupla-Täplän Lumberjack 0 Tarja & Marju Kiri

 

 

 


MEJÄkoe Ruotsinpyhtää 10.5.2009

lkn.Hakiavan Tirri VOI1/46p om.Satu Koski

lku Hakiavan Äx-ällä VOI1/41p->JVA om.Eeva-Maija Kurkela

MEJÄkoe Iitti 3.5.2009

lk mäyräkoira Myrskynmerkki AVO 0 om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm

kk mäyräkoira Rivakka Iivana Julma AVO 2/32p om.Markku Hämäläinen

lk mäyräkoira Taxiaseman Ellen AVO2/35p om.Mari Uski

lk mäyräkoira Qua-Linea Guadel AVO1/46p om.Hanna Nyström&Anssi Nurkka

Kultainennoutaja Lovesound Indian summer AVO0 om.Pertti Tompuri

Glen of imaalinterrieri Rosears a blooming bud AVO 0 Om.Anne Kaskela

Amerikanakita Snowstory`s Lucky luke AVO 3/28p om.Kirsi Jansson

Parssonruselinterrieri Precious Pearl a`Primo AVO0 om.Kirsi Neuvonen

Parsonrusselinterrieri Gwragged Annwn Pyria Kiri AVO2/36p om.Teija Seppä

lk mäyräkoira Hakiavan tirri VOI 3/28p om.Satu Koski

lk mäyräkoira Keski-maan wilwarin VOI2/37p om.Minna ja Jarno Hynninen

kk mäyräkoira Dodekaanin gonzales VOI1/42p om.Marjatta&Ismo Suoraniemi

pk mäyräkoira Blueshoun`s Great pretender VOI1/43p om.Päivi Tahvananen

lk mäyräkoira Hakiavan äx-ällä VOI1/47p om.Eeva-Maija Kurkela

 

Kultainennoutaja Sarnell spring fun VOI1/42p om.Liisa Ewart               

 

LUT Ruotsinpyhtää 22.4.2009

Ylituomari Lauri Rostedt

 

lku Hakiavan Xenon B44

 

lku Luotometsän Simeon B42

lku Alshtadt Ivan Tsarevich -

lkn Churchhella -                 

 

 

LUME Iitti 8.3.2009 Tuomarina Markku Valtonen

lkn Myrskynmerkki LUME hyväksytty->FIN KVA-M om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm

LUME Iitti 23.2.2009 Tuomarina Jori Vanhatalo 

lkn Myrskynmerkki LUME hyväksytty om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm

PM-MEJÄ 7.9.2008 Iitti

PM-01 lkn Reppanan Belletca 1/47 om.Karoliina Viitamäki
pku Blueshound's Great Pretender 1/46 om.Päivi Tahvanainen
lkn Mikromanian Miraakkel 1/45 om.Karoliina Viitamäki
flätti Pikestar's Summer Shot 1/44  om.Heli Siikonen
pku Jälkimiehen Aadolf 1/43 om. Kari Kankaanpää
am.akita Midian's Endless Joy 2/31
om.

Kymenlaakson Mäyräkoirien MEJÄ-mestaruskoe 10.8.2008

AVO Tuula Pekkalin
kku Dodekaanin Geronimo 1/50 -> kerhon AVO-mestari om.Tiia Nieminen
kkn Merkaleen’s Jane 1/46 om.Maarit Poutiainen
lkn Myrskynmerkki 1/45 om.Jonna Pehkonen&Pauliina Sjöholm
lkn Keski-Maan Idril 1/44
pkkn Perlean XS-Illusia 2/37 om.Riitta Malmgren-Leino
lkn Churchhella -



VOI Heikki Vesikko
lkn Hakiavn Tirri 1/46 -> kerhon VOI-mestari om.Satu Koski
pku Blueshound’s Great Pretende 1/46 -> JVA om.Päivi Tahvanainen
lkn Hakiavan Quick 1/43 om.Mari Uski
lkkn Hakiavan Hopea 1/42 om.Hanna&Anssi Nurkka
lku Hakiavan Ximenes 2/38 (hukaton kakkonen)

MEJÄ 8.6.2008 Elimäki

KK Dodekaanin Geronimo AVO 1 48p. Kokeen paras koira -onnea! om.Tiia Nieminen
LKK Hakiavan Hopea AVO 1 42p. om.Hanna&Anssi Nurkka
LK Unita´s Roulette AVO 2 39p. -> MVA
KK Rivakka Iivana Julma AVO 2 31p. om.Markku Hämäläinen
LK Hakiavan Tirri AVO 3 28p. om.Satu Koski
PK Badamtam´s Be-Bob-A-Lula AVO 3 26p. om.Jonna&Teemu Pehkonen
LK Skyeomania´s Venjamin Tax AVO 3 24p. om.Tommi Berg
Lk Keski-Maan Falma AVO 0
PK Maxi-Tax Excalibur AVO 0
KK Taxette´s Govannon AVO 0

LK Mikromanian Miraakkel VOI 1 47p.->JVA om.Karoliina Viitamäki
PK Blueshound´s Great Pretender VOI 1 42p.
om.Päivi Tahvanainen
PKK Aavistuksen Uroteko VOI 2 35p.
LK Unita´s Flying Finn VOI 3 27p. om.om. Anna Pöllänen


 

MEJÄ Iitti 18.5.2008

Ylituomari:Tuula Pekkalin muut Hannu Palonen tuomariharjoittelija Aila Pekkarinen

lkn Reppanan Edelweiss AVO 2 32 p.
kku Rivakka Iivana Julma AVO 3 25 p.
om.Markku Hämäläinen
pkn Badamtam´s Be-Bob-A-Lula AVO 0 om.Jonna&Teemu Pehkonen

parsonrussellinterrieri Precious Pearl Braveheart AVO 0
parsonrussellinterrieri Precious Pearl A´Primo AVO 0
kultainennoutaja Lovesound Indian Summer


lkn Mikromanian Miraakkel VOI 1 48 p. om.Karoliina Viitamäki
kku Welmu Mr. Jeeves VOI 1 44 p.
lkn Keski-Maan Wilwarin VOI 2 34 p. om.Minna&Jarno Hynninen

lkn Hakiavan Quick VOI 2 31 p. om.Mari Uski

lku Hakiavan Äx-Ällä VOI -

MEJÄ Elimäki 10.6.2007

Ylituomari: Tuire Lindfors / VOI + AVO-koirat, Kati Huovila / ystävyys-mejäilijät *, Tuula Pekkalin / AVO-koirat

Mäyräkoirien tulokset:

VOI 1/47 lku Unita's Flying Finn*, om. Anna Pöllänen

VOI 1/45 lkn Keski-Maan Wilwarin* -> FIN JVA, om. Minna & Jarno Hynninen

VOI 1/44 lku Hakiavan Ximenes*, om. Eeva-Maija Kurkela

VOI 1/43 pku Jälkimiehen Aadolf*, om. Kari Kankaanpää

VOI 3/23 Blueshound's Great Pretender*, om. Päivi Tahvanainen

VOI - kkn Ilometsän Wiivi*, om. Ilari & Iida Kiri

VOI - lkn Mullikujansuun Esteri, om. Joonas Lehtinen

Ystävyys-mejän tulokset: Kymenlaakson Mäyräkoirat 112p. - Karjalan Mäyräkoirakerho 90p.

AVO 2/37 lkn Hakiavan Tirri, om. Satu Koski

AVO 2/36 lkn Reppanan Edelweiss, om. Pirkko Tenhunen

AVO 2/35 pku Örnbergets Utrillo, om. Raija Pöllänen

AVO 3/26 kku Rivakka Iivana Julma, om. Markku Hämäläinen

AVO 0 pkku Quincas Ois Hot Shot, om. Anu Snellman



MEJÄ Iitti 27.5.2007

Ylituomari: Leo Räsänen / VOI-koirat, Matti Airomies / AVO-koirat, Tuula Pekkalin / AVO-koirat

Kerhon koirien tulokset:

VOI 1/45 lkn Hakiavan Quick, om. Mari Uski

VOI 1/44 lkn Keski-Maan Wilwarin, om. Minna & Jarno Hynninen

VOI 1/40 lku Hakiavan Ximenes -> FIN JVA, om. Eeva-Maija Kurkela

VOI 1/40 lkn Keski-Maan Tuhatkauno, om. Minna & Jarno Hynninen

VOI 0 lku Luotometsän Pekko, om. Lauri Kunttu

AVO 1/50 pku Blueshound's Great Pretender, om. Päivi Tahvanainen

AVO 3/29 Hakiavan Xenon, om. Jyri Salmi

AVO - lkn Hakiavan Tirri, om. Satu Koski



LUT Ruotsinpyhtää 5.5.2007

Ylituomari: Lauri Rostedt

Kerhon koirien tulokset:

B44 lku Hakiavan Äx-Ällä, om. Eeva-Maija Kurkela

B44 lkn Unita's Cocoa Girl, om. Ulla & Riikka Björkman

B44 lkn Hillakurun Nella-Ruusa, om. Matti & Irmeli Partio

B43 lku Luotometsän Pele, om. Sanna Koistinen

C38 lku Hakiavan Velivili, om. Varpu von Pfaler



MEJÄ Luumäki 13.8.2006

Ylituomari: Kerttu Lampinen, Tuula Pekkalin

Kerhon koirien tulokset:

VOI 1/49 lkn Keski-Maan Tuhatkauno, om. Minna & Jarno Hynninen

VOI 3/26 lkn Hakiavan Quick, om. Mari Uski

AVO 1/46 pku Blueshound's Great Pretender, om. Päivi Tahvanainen

AVO 1/43 lkn Keski-Maan Wilwarin, om. Minna & Jarno Hynninen

AVO 1/41 lku Hakiavan Xenon, om. Jyri Salmi

AVO 1/40 lku Luotometsän Pekko, om. Lauri Kunttu

AVO 2/39 lkn Hakiavan Tirri, om. Satu Koski

AVO - lkn Hakiavan Hopea, om. Hanna Nyström & Anssi Nurkka





MEJÄ Iitti 21.5.2006

Ylituomari: Leo Räsänen / VOI-koirat, Matti Airomies / AVO-koirat

Kerhon koirien tulokset:

VOI 1/49 lkn Keski-Maan Tuhatkauno, om. Jarno Hynninen

VOI 2/34 lkn Hakiavan Quick, om. Mari Uski

VOI 3/26 lku Hakiavan Ximenes, om. Eeva-Maija Kurkela

AVO 1/43 lkn Hakiavan Hopea, om. Hanna Nyström & Anssi Nurkka

AVO 2/38 lkn Keski-Maan Wilwarin, om. Minna Hynninen

AVO - lkn Hakiavan Tirri, om. Satu Koski



MEJÄ Iitti 14.8.2005

Ylituomari: Marita Gagneur

Kerhon koirien tulokset:

VOI 1/48 lkn Keski-Maan Tuhatkauno, om. Jarno Hynninen

VOI 2/32 lkn Unita's Solid Gold, om. Ulla ja Raine Björkman

AVO 2/38 lku Hakiavan Ximenes, om. Eeva-Maija Kurkela



MEJÄ Elimäki 19.6.2005

Tuomarit: Ilkka Niemi, Rauno Koskinen ja Kati Huovila

Mäyräkoirien tulokset:

VOI 1/45 kkn Ramon's Janetta, om. Kerttu Lampinen

VOI 2/37 kku Ramon's Nasta, om. Ilari Kiri

VOI 3/21 pku Spook, om. Seija Kuoppala

VOI 3/20 lkn Unita's Solid Gold, om. Ulla & Raine Björkman

AVO 1/46 lkn Keskimaan Tuhatkauno, om. Jarno Hynninen

AVO 1/44 lku Hakiavan Ximenes, om. Eeva-Maija Kurkela

AVO 1/42 kku Ilmar Ilar Iväg, om. Mika Hyrylä

AVO 0 lkkn Hakiavan Hopea, om. Hanna Nyström & Anssi Nurkka

AVO 0 lkn Hakiavan Tirri, om. Satu Koski

AVO 0 kkkn Ipps Dottie, om. Rea Nyström

AVO 0 lkn Unita's Midas Touch, om. Ulla Björkman

D-B
Hakiavan Elegia B41
Alshtadt Ivan Tsarevich C38


A
Churchhella A49
Ketsupin Just My Luck A50
Thilia Thalian Jassu A50 (kokeen paras)
Thilia Thalian Grigoryi A50
Reppanan Edelweiss C
Rekun Meeri -
Hakivan Äx-Ällä -

 


(c) Kymenlaakson mäyräkoirat ry Sivuja ylläpitää:jonna.mononen1(ät)gmail.com

©2014 Kymenlaakson mäyräkoirat - suntuubi.com